Projenizi Başlatın

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
11 Mart, 2019

Web Tasarım Unsurları

Anasayfa Blog Web Tasarım Unsurları

Web sitesi tasarlarken dikkat edilmesi gerekenler

Düzen: Düşünceyi web tasarımına geçirirken bu tasarımı oluşturan maddelerin karmaşık olmaması ve metinler ile birbirine girmeyecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu düzen ilkesinden faydalanılarak web tasarımında yaratılmak istenen asıl amaç ise sitede aranan şeyi zaman kaybına uğramadan bulmasıdır.

Renk: Bu detayımız her ne kadar web sitesi arzusunda bulunan kişinin arzusu dahilinde olsada talepten çok fark yaratmadan web tasarımcı tecrübeleri ile renk ahengini yaratmakta web tasarımı için başlıca maddedir.

Grafikler: Web tasarım maddeleri arasında bulunan bu maddemiz web tasarımına göze hitap açıdan heyecan yaratacağı gibi yanlış kullanıldığı halde web sitesi tasarımını kötü hale getirebileceği de ihmal edilmemelidir.

Fontlar: Türkçe karşılığı yazı özellikleri olarak karşımıza çıkan web site tasarımı ilkelerimizden bir tanesidir. Bu unsurda dikkate alınması gerekn yazının doğru büyüklükte ve okunabilir tür de olabilmesidir.

İçerik: web sitesini içini doldurmak ve kullanıcıda iz bırakacak yazılarla döşemek gerekmektedir. Bu ilkemizi doğru kullanabildiğimiz taktirde iler ki aşamalarda yer alacak olan optimizasyon konusunda da bize faydası olacağını unutmamalıyız.

Bu Yazılarımızı Da Göz Atın

İlgili Yazılar

Hepsini Keşfet

Her Zaman
Sizinleyiz