Projenizi Başlatın

Almak istediğiniz hizmet yada hizmetlerden bir veya birden fazlasını seçerek iletişim bilgilerinizle birlikte bize gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.
11 Mart, 2019

Web Tasarım Nedir

Anasayfa Blog Web Tasarım Nedir
web tasarım kriterleri

Web tasarım, dijital ortamda kendinizi ya da kuruluşunu tanıtmak için kullanıcılara ulaşmak için yapılan özel tasarımlardır. Profesyonel web tasarımcılar ile çalışmanız durumunda klasik grafiklerden oluşmuş bir web tasarım yerine profesyonel kodlanmış bir web tasarıma sahip olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Web Tasarım Neden Önemlidir?

Günümüz teknolojisi olan dijital ortamlarda kullanışlılığın artması ve insanların alacağı hizmet ya da ürünleri internetten araması üzerine web tasarım için yapılan yatırımlar artmıştır.
Bir tüketici herhangi bir ürün ya da hizmet almadan önce bu ürün hakkında internette arama yapar ve bulduğu sonuçlar içerisinde ürünü ya da hizmeti inceler. Tüketici çıkan sıralama da ilk sonuçtan aşağıya doğru araştırma yaparken, web tasarımınızın ilk sıralarda ya da olabildiğince yukarıda çıkması çok önemlidir.

Web tasarım konusunda sade, şık ve kullanıcı uyumlu bir siteye sahipseniz bu tüketiciye güvenilirlik ve teşvik sağlar. Bununla doğru orantılı olarak böyle bir siteye sahip olmanız firmanızın ya da kuruluşunuzun da itibarını yükseltir.

Web Tasarım (Web Sitesi) Nasıl Yapılır?

Web sitesi, web tasarım tercihinize bağlı olarak düşük maliyetle kısa sürede yapılabildiği gibi uzun uğraşlar sonucu yüksek maliyetlerle de yapılabilmektedir. Bu tamamen talep ettiğiniz web tasarım tercihi ile alakalıdır. Hazır tasarımlar üzerinden düşük maliyetli fakat sınırlı bir web sitesine sahip olmak sizin için problem değilse bunu kısa bir süre de hazırlatabilirsiniz. Fakat özgün ve sadece size özel esnek bir web sitesi istiyorsanız bu sizin için yapılacak ve sadece size özel olacak web tasarım demektir. Bu tür de seçeceğiniz web tasarım yukarıda ki başlık altında anlattıklarımızı pozitif yönden etkileyecektir.

Web Tasarım Yapım Aşamaları

Talep eden kişi öncelikle nasıl bir şey istediğini beklediklerini web tasarımcıya iletir, bütçesini belirtir.
Bu bütçeye doğru orantılı talepleri karşılamak için bir tasarım ortaya çıkartılır.
Bu tasarım talep eden kişinin veya kuruluşun onayına sunulur.
Web tasarım onay aşamasından geçtikten sonra içerik yönetim sistemi web tasarıma entegre edilir.
Entegre işlemi sağlanan web tasarım test edilir ve yayına atılır.

Bu Yazılarımızı Da Göz Atın

İlgili Yazılar

Hepsini Keşfet

Her Zaman
Sizinleyiz