Web Tasarımı Nedir

Web tasarımı nedir?
Bu soru sorulduğu zaman hep vermiş olduğumuz cevap sabittir: Tasarımın farklılığı ayırt edilmeden yaratıcı düşüncelerin özgünlükle belirli bir hedefi ortaya çıkarmak için çizgilere aktarılması ve renklerle süslenmesidir. Konumuzdan fazla uzaklaşmadan anlatmak gerekirse tanımını yaptığımız tasarımın web ortamına atılarak çevrimiçi olarak uzaktan bağlantılarına açılmasına web tasarım denir. Bu web tasarım sunucu üzerinde yerini aldığında ise web sitesi olur. Bu web tasarımın uygulama adımları yani yazılım ya da programlama adımları daha önceden planlanmış algoritmalara göre dizayn edildiğinde ise aktif bir web tasarım olur. Tüm bu paragrafta anlattığımız adımların sonucunda ise ortaya dinamik bir web sitesi ortaya çıkar.


Tasarımın bütün dallarında meydana gelen ve tasarımın oluşumunda önemli rol oynayan unsurlar olduğu gibi web tasarım işi de bu unsurlara sahiptir.


Web Tasarım Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar


Düzen: Düşünceyi çizgilere aktarırken bu çizgilerin birbiriyle uyumlu olması ve metinler ile karmaşık hale gelmeyecek şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu düzen ilkesinden yola çıkarak web sitesinde ortaya çıkarılmak istenen asıl amaç ise kullanıcın aradığı bilgiyi göz yorulmasına uğramadan fark edebilmesidir.
Renk: Bu ilkemiz her ne kadar web tasarımı talebinde bulunan kişinin tercihlerine bağlı olsa da talepten uzaklaşmadan tasarımcı kimliği ile renk ahengini sağlamakta web tasarım için başlıca unsurlardandır.
Grafikler: Web tasarımı ilkeleri arasında yer alan bu maddemiz web sitesine görsel açıdan heyecan katacağı gibi doğru kullanılmadığı takdirde web sitesini karmaşık hale getirebileceği de unutulmamalıdır. 
Fontlar: Türkçe karşılığı yazı tipleri olarak karşımıza çıkan web tasarım ilkelerimizden biridir. Bu ilkede dikkat edilmesi gereken fontun doğru büyüklükte ve okunabilir family de olabilmesidir.
İçerik: Web tasarımını süslemek ve kullanıcıda iz bırakacak içeriklerle doldurmak gerekmektedir. Bu ilkemizi doğru kullanabildiğimiz taktirde iler ki aşamalarda yer alacak olan optimizasyon konusunda da bize faydası olacağını unutmamalıyız.
 

grafik ve web tasarım nedir
internet ortamı ve web tasarımı nedir
internet ve web tasarımı nedir
web arayüz tasarımı nedir
web arayüzü tasarımı nedir
web sitesi tasarımı nedir
web tasarım ajansı nedir
web tasarım alanı nedir
web tasarım bölümü olan liseler
web tasarım bölümü puanları
web tasarım bölümü staj yerleri
web tasarım bölümü sınavsız geçiş
web tasarım bölümü taban puanları
web tasarım bölümü zor mu
web tasarım bölümü özellikleri
web tasarım editörü 1 nedir
web tasarım editörü 3 nedir
web tasarım editörü 4 nedir
web tasarım editörü nedir
web tasarım editörüne giriş nedir
web tasarım işi nedir
web tasarım kdv oranı nedir
web tasarım kursu nedir
web tasarım nedir kısaca
web tasarım nedir ne işe yarar
web tasarım nedir pdf
web tasarım nedir ppt
web tasarım nedir uzmantv
web tasarım nedir vikipedi
web tasarım şablonları nedir
web tasarımları nedir
web tasarımı nedir
web tasarımı nedir nasıl yapılır
web tasarımı nedir vikipedi
website tasarım nedir

Anex Creative Solutions

Anex Bilişim, iş birlikteliği gerçekleştirdiği firmalara, profesyonel hizmet anlayışı ile "Güçlü baglar için yaratıcı cözümler" sloganı altında elektronik bazda kurumsal çözümler ve araştırma geliştirme hizmeti sunmaktadır.

Anex Bilişim ile Yükselişe Geçin !

Bize Ulaşın

  • İçerenköy Mah. Tabiat Sok. Kargın İş Merkezi No:14/4 Ataşehir / İSTANBUL

  • 0 (216) 234 30 94

  • info@anexbilisim.com

TEKLİF İSTE